balustrady mielno

Balustrady Aluminiowe - Mielno

plyty cembrit

Płyty Cembrit Zenit - Piła

plyty elewacyjne

Balustrady Aluminiowe - Warszawa

plyty elewacyjne francja

Płyty elewacyjne Cembrit Metro - Wrocław

balustrady warszawa

Balustrady Aluminiowe - Gdańsk

balustrady tralkowe

Balustrady Tralkowe i Szklane

POWRÓT

balustrady samonośne


Samonośne balustrady szklane to niezbędny element nowoczesnej architektury. Takie konstrukcje stają się trwałym elementem architektonicznym, dzięki którym maksymalizuje się postrzeganie bryły architektonicznej budynku przez wykorzystanie naturalnego światła i zachowanie kontaktu z otoczeniem. Balustrady całoszklane dają niegraniczoną swobodę w projektowaniu.

Systemy samonośnych balustrad podnoszą komfort użytkowników i zwiększają wartość nieruchomości


Balustrady całoszklane to całe pasy szkła, niczym nie podzielonego, a dodatkowo pełniące funkcję konstrukcyjną, ponieważ przenoszą duże obciążenia. Dzięki temu mocowanie szkła może być prawie niewidoczne.


Balustrady samonośne umożliwiają wykonanie szerokiego wachlarzu rozwiązań, dopasowanych do indywidulanego stylu u upodobania inwestora i projektanta.


balustrada samonośna

model balustrady szklanej

System balustrad całoszklanych Copal jest klasycznym systemem balustrady, z liniowym dolnym mocowaniem szkła, w postaci aluminiowego profila nośnego oraz tafli szkła, która zachowuje się jako wspornik z równomiernym rozłożeniem obciążenia na parcie wiatru oraz z obciążeniem liniowym wzdłuż górnej krawędzi szkła.


Model 3d balustrady samonośnejPochwyty do balustrady szklanej

Oferujemy pochwyty ze stali nierdzewnej A2 (do wewnątrz) i A4 (na zewnątrz) w kształcie owalnym oraz prostokątnym. Pochwyty występują w kolorze INOX z wykończeniem szczotkowanym lub polerowanym. Zaletą pochwytów nierdzewnych jest ich większa sztywność oraz lepsza odporność na uszkodzenia mechaniczne jakie mogą powstać przy nabijaniu poręczy na szkło jak i przy ich ewentualnym demontażu.

balustrada całoszklana pochwyt

balustrada całoszklana - pochwyt


Profile systemu balustrad szklanych Copal

Mogą być montowane zarówno bezpośrednio na płycie balkonowej jak i od czoła płyty balkonowej. System posiada szybki, łatwy i tzw. suchy system klinowania szkła, tzn. po osadzeniu szyby w profilu bazowym, umieszcza się odpowiednie kliny stabilizujące taflę szkła. Taki sposób instalacji szkła bardzo oszczędza czas montażu a prace montażowe są czyste. Tafle szkła nie posiadają dodatkowej obróbki w postaci otworów, co wpływa na większą wytrzymałość szkła oraz na cenę samego szkła jak i na czas produkcji i montażu. Takie szyby można dużo szybciej wymienić, bez konieczności demontażu całej konstrukcji.

balustrada samonośna z mocowaniem bocznym

balustrada samonośna z mocowaniem bocznym COPAL

balustrada samonośna z mocowaniem dolnym

balustrada samonośna z mocowaniem dolnym COPAL


Szkło w balustradach samonośnych COPAL

Szkło stosowane w samonośnych balustradach szklanych Copal jest szkłem hartowanym klejonym. Szkło takie ma większą wytrzymałość od zwykłego szkła , a w razie rozbicia, pęka w drobną nieostrą siatkę, bez ryzyka skaleczenia się drobinkami szkła, folia natomiast utrzymuje drobinki szkła w miejscu. Profil bazowy Copal wraz z systemem odpowiednich uszczelek EPDM oraz klinów umożliwia zastosowanie szyby standardowo wymaganej przy tego typu konstrukcjach :

  • - Szyby 8.8.4 - (sklejonych ze sobą dwóch szyb hartowanych o grubości 8 mm i czterech warstw folii PVB, o łącznej grubości 17,52 mm)

Szkło balustradowe nie musi być przeźroczyste. Warstwy folii pomiędzy taflami mogą być barwione, z elementami grafiki lub z wysokiej jakości nadrukiem cyfrowym. Dodatkowym wykończeniem szkła mogą być powłoki antyrefleksyjne lub niskoemisyjne.

balustrada całoszklana wypełnienia

przykładowe wypełnienia do balustrady samonośnej

Rodzaj szkła, jego wielkość i wytrzymałość powinien dobrać projektant, biorąc pod uwagę przepisy, obciążenia działające na balustradę oraz charakterystykę elementów nośnych systemu samonośnych balustrad całoszklanych COPAL.


Balustrady aluminiowe


KONTAKT


Masz pytania ?

Dzwoń : 067 216 67 67
Przejdź do : kontakt

Zobacz także:


zabudowy balkonów
zabudowy tarasów
realizacje kompleksowe

Sprzedajemy profile i akcesoria do samodzielnej produkcji!

Więcej informacji w zakładce współpraca.
 
Rekomendacja
itbDesign by COPAL Sp. z o. o.
2019
Scroll